Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altcoin Piyasasında Skandal İfşa: 13 Milyon Dolarlık Gizli Anlaşma Su Üstüne Çıktı!

Altcoin projesinin eski çalışanı hakkında ortaya atılan iddia kripto para piyasasında gündem yarattı.

Kripto para dünyasında önemli bir skandal patlak verdi. Ünlü kripto para yatırım şirketi Polychain, eski genel ortağı Niraj Pant’ın portföy şirketi Eclipse Labs ile yaptığı gizli yan anlaşmayı ifşa etti.

CoinDesk Global tarafından aktarılan habere göre Polychain, Eclipse Labs için 6 milyon dolarlık bir ön satış turuna öncülük etti. Bu esnada eski çalışan Niraj Pant, Eclipse tokenlerinin %5’ini yaptığı gizli anlaşma sonucunda kendisine tahsis etti. Bu oran sonradan %1,33’e düştü.

Niraj Pant’e tahsis edilen tokenların toplam değeri yaklaşık 13,3 milyon dolar ediyordu.

CEO ile gizli anlaşma yapmışlar

Pant’ın bu anlaşmayı Polychain’e bildirmediği ve şirketin politikalarını ihlal ettiği belirtildi. Öne sürülen detaylara göre ski Eclipse Labs CEO’su Neel Somani, Pant’a 13,3 milyon dolar değerinde Eclipse token teklif etti. Bu teklifi cazip bulan Pant, geri çevirmedi.

Bu tokenlar, Pant’ın Polychain’in finansmanını güvence altına alması için bir teşvik olarak sunuldu. Polychain’in yatırımcılarına ve sınırlı ortaklarına bu anlaşmanın açıklanmadığı ortaya çıktı.

Polychain, Pant’ın gizli anlaşmasını iç denetim sürecinde fark etti. Denetim ekibi, Eclipse Labs’in finansal kayıtlarını incelerken anormallikleri tespit etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!