Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin 60 Bin Doların Altını Gördü: Düşüşte Neyin Etkisi Var?

Bitcoin’de 4 yılda bir gerçekleşen halving’e saatler kalmış olmasına rağmen fiyat dün akşam 60 bin doların altını gördü.

Bitcoin, TSİ dün akşam saatlerinde birçok kripto para borsasında 60 bin doların altını gördü. Bitcoin kısa süre içerisinde tekrardan toparlansa dahi 62.200 dolar seviyelerinden yediği tepki ile birlikte yeniden 61 bin dolar sularına kadar geriledi. Bitcoin, buna paralel olarak son 24 saatte %4’ü aşkın düşüş göstermiş oldu.

Bitcoin ile birlikte altcoinlerin genelinde de %5 ila %6 arası geri çekilme görüldü. CoinGlass verilerine göre yaşanan düşüş, 184 milyon dolarlık long pozisyonun patlamasına yol açtı.

Bitcoin fiyatında gelen düşüşün ABD Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell’in açıklamalarının ardından yaşandığı tahmin ediliyor. Powell Washington’da salı günü yaptığı bir açıklamada, FED’in yakın zamanda %2’lik enflasyon hedefine ulaşamayacağını söyledi.

Powell ayrıca enflasyonda kaydedilen ilerlemenin göz önüne alındığında mevcut sıkı politika için bir süre daha devam edilmesinin uygun olacağını ifade etti.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, yazım esnasında 60.996 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!