Zkylos sunduğu merkezsiz idari çözümlerle hayvan sahipleri, ulusal organizasyonlar, veterinerler ve yasal düzenleyiciler arasındaki boşlukları dolduruyor. Evcil hayvan dünyasında çeşitli karmaşıklıklar bulunuyor ve hayvan besleyen...

Evcil Hayvan Bakımında Evrak İşine Son: Zkylos

Zkylos

Zkylos sunduğu merkezsiz idari çözümlerle hayvan sahipleri, ulusal organizasyonlar, veterinerler ve yasal düzenleyiciler arasındaki boşlukları dolduruyor.

Evcil hayvan dünyasında çeşitli karmaşıklıklar bulunuyor ve hayvan besleyen kişiler bu karmaşıklıklarla çoğu zaman pek de kolay olmayan yollarla başa çıkmak durumunda kalıyorlar. Ancak ‘evcil hayvan dünyası’ yakın zaman içerisinde son derece uyumlu bir şekilde bütünleşecek. Evcil hayvan besleyen kişiler karşılaştıkları sorunları çözmek için NEM blockchaininden faydalanarak günümüzün otomatikleşmiş kültürüne adapte olacaklar.

Evcil hayvan bakım sektöründe uzun süren ve pahalıya patlayan idari prosedürler insanların canlarını sıkabiliyor. Ancak artık hayvan yetiştiriciliği ve evcil hayvan kaydı gibi işlemler tam da olmaları gerektiği gibi basit olacaklar.

Günümüzde insanlar olarak günlük işlerimizi son derece kolay bir şekilde halletmeye alışmış durumdayız ve artık kaçınılmaz bir şekilde yaptığımız her işlemin anında gerçekleşmesini istiyoruz. Tek tık, parmak kaydırma gibi basit hamlelerle bir şeyleri halletmeye alışmışken, böyle kolayca halledemediğimiz şeyleri sorgulamaya başlamalıyız.

Eğer ki bilgi hazır durumdaysa ve uygunsa, insanların belirli bir veriye erişebilecekleri bir altyapıya oturtulması gerekiyor. Makinelerle uyum içinde çalışmaya zaten başlamış durumdayız ve artık değişim çağında olduğumuz yadsınamaz. Şeffaflık ve kolaylık talep etmek gibi bir hakkımız var.

Zkylos projesi de pek çok insanları evrak işinden ve tekrardan oluşan saçma süreçlerden kurtarmayı hedefliyor. Çeşitli prosedürlerden oluşan bu süreç ilgili taraflar arasında iletişim eksikliğine ve dolayısıyla sorunlara yol açıyor. Ancak bu sorunlar günümüz imkanlarıyla önlenebilirler.

Şirketin kurucuları Elais Konstantinides ve Victor Grinchenko günümüzdeki geleneksel kurallardan ve metotlardan pek hoşnut değiller çünkü bunların, çağımızın teknolojisinden çok uzak kaldıklarını düşünüyorlar:

“Dijital hizmete en çok ihtiyaç duyan kişiler aslında bunlar (evcil hayvan sektöründekiler) olabilirler ama sanki teknolojinin dünyasına giriş yapmaktan çekiniyorlar gibi. Birbirlerine bağımlı olmalarına rağmen iletişim içinde olmayan insanlardan oluşan bir topluluk akıl almaz geliyor. Bu topluluğu tamamen değiştirecek araçlara sahibiz ve eğer bu değişikliği yapması gereken kişiler bizlersek, öyle olsun. Zevkle yaparız.”

Projenin amacı insanları her seferinde sayfalarca evrak doldurma zorunluluğundan kurtarmak ve hayvanlarla ilgili verileri tek bir ekosistemde buluşturmak. Projenin kurucularına göre hayvanseverler bu platformu kullanmaya başladıklarında bu platformun neden daha önce kurulmadığını soracaklar.

“Yenilgiyi kabullenme vakti geldi. İnsan kabiliyetiyle makineninki arasında bir kıyaslama yapamayız. Posta güvercinlerinin devri geride kalmıştır! Dünyanın geri kalanına uyum sağlamalı ya da kendimize hayatımızın geri kalanı boyunca gereksiz sıkıntılar yaşatma riskini almalıyız.”

Şu anki prosedürlere göre bir köpek yavrusunun kaydını yaptırmak için köpeği besleyen kişinin gidip evrak doldurması ve ardından birkaç şey daha yapması gerekiyor. Ayrıca bu alanda kapsamlı hizmet sunmayan ofisler pahalı ücretler talep edip, aynı işlemleri tekrar yaptırabiliyorlar.

Bu da yetmezmiş gibi yaptığınız masumca bir hata yüzünde başınıza çeşitli sorunların açılması, önünüze çeşitli engellerin çıkması da mümkün.

Bu sektörde uyum açısından hiçbir sorun yaşamadığı halde diğer kurumlarla bir ilişkisi olmayan, en azından tek bir uluslararası altyapıda dahi yer almayan organizasyonlar uyum sorunu olmamalarına rağmen sorun yaşatabilirler.

Zkylos kullanıcılarıyla birlikte gelişen ve evrilen bir sistem oluşturmaya, şeffaf bir hizmet sunmaya çalışıyor. Ekip üyelerinin söylemine göre belli başlı yatırımcılar, projenin ihtiyaç duyduğu şeyleri karşılayacak kadar yatırım yaptılar.

“Bugün hem para toplama kampanyamızın hem de demo sürümümüzün hayata geçtiğini bildirmekten mutluluk duyuyoruz. İnsanlar bu projeye bu kadar hızlıca katkıda bulundukları için minnettarız.”

Can sıkan evrak işlerini, zaman kaybettiren karmaşık prosedürleri, cep yakan işlem ücretlerini ortadan kaldırmak isteyen Zkylos, evcil hayvan sektörünü çağımıza uygun bir teknolojiyle buluşturmaya çalışıyor ve bu alanda adımlar atmaya devam ediyor.

Proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek için siteyi ziyaret edebilirsiniz: Zkylos

Sorumluluk reddi:
Bu metin sponsorlu bir makaledir.
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Sponsorlu makale yayınlamak için iletişime geçin! /Contact us!

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.