FidentiaX projesi ile Dünya'da bir ilk gerçekleşiyor! FidentiaX ile blockchain teknolojisine dayanan ve sigorta poliçelerinin ticaretinin yapılabileceği bir pazar alanı oluşuyor. Singapurlu bir fintech startup'ı...

FidentiaX ile Sigortanızdan Kar Edin!

fidentiaX

FidentiaX projesi ile Dünya’da bir ilk gerçekleşiyor! FidentiaX ile blockchain teknolojisine dayanan ve sigorta poliçelerinin ticaretinin yapılabileceği bir pazar alanı oluşuyor.

Singapurlu bir fintech startup’ı olan fidentiaX, Dünya’da bir ilki gerçekleştirerek poliçe sahiplerinin blockchain üzerinden poliçeleriyle para kazanmasını sağlayacak ve statükoyu yıkacak bir pazar alanı yaratma aşamasında. FidentiaX aynı zamanda blockchain teknolojisinin sigorta sektöründe daha fazla yaygınlaşması adına fidentiaX Open Source Vakfını kuracak.

2016 yılında yalnızca 40 ülkenin raporlarına göre sigorta primlerinin toplam piyasa hacmi 3.86 trilyon $ düzeyinde ve hayat sigortası alanında %10.2 büyüme oranıyla en hızlı gelişen bölge Asya gözüküyor.

Ticareti yapılabilen sigortalar piyasası şu gibi eksikliklere sahip:

Yetersiz farkındalık. Poliçe sahipleri, poliçelerin açık piyasada daha yüksek fiyatlardan satılabilecek bir ticaret aracı olduğundan habersizler. 2015’te ABD’de vazgeçilen ve toplamda 112 milyar $ değerinde olan poliçelerin yaklaşık 250 bini, yani 57 milyar $’lık bir kısmı yeniden satılabilirdi.

Pazar Alanının Olmaması. Bilindik bir pazar alanının olmaması, satıcılarla alıcıların birbiriyle iletişim kurmasını zorlaştırıyor.

Üçüncü Kişilere Bağlılık. Nadir de olsa satıcı ile alıcı taraflar birbiriyle iletişim kurabiliyor ancak bu sefer de işlemi gerçekleştirebilmek için üçüncü bir kişiye/tarafa güvenmeleri gerekiyor.

fidentiaX‘ın vaat ettiği pazar alanı hisse sahiplerine odaklanan, üyeliğe dayanan bir ekosistem olacak ve şu hizmetleri sunacak:

Poliçe defteri. Poliçe sahipleri dijital bir defter tutabilecek. Bildiğiniz tipik aracı kişilere elveda diyebilirsiniz!

Güvene Gerek Yok. Blockchain aracılığıyla satıcılar ve alıcılar birbiriyle iletişim kurabileceği, ticaret yapabileceği bir platform sağlanacak.

Küresel çapta yayılma stratejisine başlamadan önce fidentiaX, başlangıç olarak Asya’ya odaklanacak. Asya’da fidentiaX’ın önemli gördüğü ülkeler: Hong Kong, Japonya, Kore, Malezya ve Singapur.

fidentiaX ICO’su çoktan başladı bile! ICO sürecine buradan kayıt olabilirsiniz: https://token.fidentiax.com/

fidentiaX projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi sitelerine göz atabilirsiniz: https://www.fidentiax.com/

Telegram: https://t.me/fidentiaX

Facebook: https://www.facebook.com/fidentiaX/

Twitter: https://twitter.com/fidentiaX

Medya İletişim:
Ad: Alvin Ang
E-Posta: Alvin.A@fidentiaX.com
Ülke: Singapur

Sorumluluk reddi:
Bu metin sponsorlu bir makaledir.
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Sponsorlu makale yayınlamak için iletişime geçin! /Contact us!
Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.