eToro platformunun kurucusu olan Mati Greenspan, kripto para piyasalarının yıl sonuna doğru büyük bir ralli yapabileceğini ifade etti. Greenspan 'Noel Baba rallisi' olarak adlandırdığı sürecin...

İşte O İddia: Bitcoin, Noel Döneminde Büyük Bir Ralli Yapabilir mi?

Bitcoin yükseliş

eToro platformunun kurucusu olan Mati Greenspan, kripto para piyasalarının yıl sonuna doğru büyük bir ralli yapabileceğini ifade etti. Greenspan ‘Noel Baba rallisi’ olarak adlandırdığı sürecin yakın dönemde kripto para piyasalarında kendisini gösterebileceğini iddia ederken, şu anda eldeki verilerin de bu tezi doğrular nitelikte olduğunu söyledi.

Greenspan, yaptığı açıklamada tarihsel ve dönemsel bazı örnekler de vermeyi ihmal etmezken, şunları söyledi:

”Açıkçası bu bizim klasik piyasalarda hep gördüğümüz ve alışık olduğumuz bir durum. Birçok hisse senedinde yıl sonuna doğru aktivite artışı nedeniyle büyük artışlar yaşanır. Tabi ki şu an bunu söylemek pek de doğru bir zaman olmayabilir ancak bu durumun kripto para sektörüne uyabilecek olduğu da bir gerçek. Şu anda eldeki verilere baktığımız zaman bir ‘Noel baba rallisi’ görme ihtimalimizin hayli yüksek olduğunu söyleyebilirim.”

Greenspan, aynı zamanda bu yıl sonu rallisine öncülük edecek gelişmenin ise Bitcoin Cash hard forku olabileceğini ifade etti. Başarılı isim, sözlerini şöyle sonlandırdı:

”Bitcoin Cash’in ufukta bir hard forku var ve iyi bir yükseliş yaşadı. Bence şu anda stabil giden piyasada BCH’nin işi yükselme ile bozması, her parçayı yerinden oynatabilir. Bu da uzun süredir beklenen moralin piyasaya dönüşünü sağlar ve Bitcoin fiyatına da artış gelebilir. Momentum çok önemlidir ve kripto para piyasalarındaki bir sonraki yükselişin fitilini, BCH tetikleyebilir.”

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nexo - Kripto para kredinizi hemen alabilirsiniz!
Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.