Crypterium, blockchain'in yasal düzenlenmesi konusunda uzman olan Katrina Arden ile çalışmaya başladı. Arden'in kripto para piyasasının yasal olarak düzenlenmesi konusunda eksiksiz bir bilgi birikimi bulunuyor....

Katrina Arden Crypterium Ekibine Katıldı

Katrina Arden Crypterium

Crypterium, blockchain‘in yasal düzenlenmesi konusunda uzman olan Katrina Arden ile çalışmaya başladı. Arden’in kripto para piyasasının yasal olarak düzenlenmesi konusunda eksiksiz bir bilgi birikimi bulunuyor. Bu bilgileri, Crypterium’un ICO‘sunun hazırlanmasında danışmanlık yaparak kullanacak.

Arden kariyerinde pek çok başarılı ICO kampanyası yürüttü ve bunlardan birkaçı ABD tabanlıydı. Blockchain Law Group‘un kurucusu, Rusya ve ABD’de belgeli bir avukat olan Katrina Arden on yıldan uzun süredir hukuk işinde. 2016 yılından beri de blockchain sektöründe çalışmakta.

“ICO’larda sahtekarlığı önlemek için hükümetlerin işlem koşullarını belirlemesi gerekiyor” diyen Katrina Arden, “Bazı ülkeler fazladan kısıtlama getirirken bazıları, Çin gibi, bu teknolojiyi tamamen yasaklıyorlar. Token satışlarının yasal olduğu yerlerde bile, farklı iş sektörlerinden olan farklı katılımcılara bağlı olarak kurallar değişiyor. Startup’lar bir ICO projesine girişirken, tüm bu değişkenleri göz önünde bulundurmak zorunda. Hukuki bakış açısıyla, projeyi hazırlarken kullanılan tek bir yanlış cümle her şeyi mahvedebilir.” diye ekliyor.

Arden’e göre ICO’ların yasal olarak düzenlemesi hala daha gelişme aşamasında. Üstünde net bir karar verilmiş belli bir yasal çerçeve bulunmuyor. Düzenleyici otoriteler aralıklı olarak yeni yasa önerileri ortaya atıyor. Bu durum piyasayı etkilediği gibi, yasal düzenlemelere uymak isteyen girişimcilerin de projelerini yeniden gözden geçirmesine neden oluyor.

Crypterium‘un kurucusu ve genel müdürü Steven Polyak:

“Katrina’nin bizimle çalışmayı kabul etmesine çok sevindik. Büyük ICO projelerine hukuki tavsiyeler verme konusundaki tecrübeleri paha biçilemez. Her piyasanın kendine ait öncelikleri ve yasal düzenlemeler hazırlanırken nasıl bir yaklaşımla hazırlanacağını belirleyen yasal çerçeveleri var. ICO’ların yasal düzenlenmesindeki ilkeler hala daha oluşma aşamasında ve ülkeden ülkeye değişen yasal kriterlere uymak adına bu değişiklikleri düzenli olarak takip etmek çok önemli. İnsanların, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar hizmetimizden faydalanabilecekleri küresel bir kripto para bankası olmayı amaçlıyoruz ve küresel çaptaki yasal düzenlemelere olabildiğince çabuk ayak uydurmak projemizin önemli bir parçası.”

Bu yılın başlarında ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, dijital paraların ve ICO’ların yasal düzenlenmesinde hangi tarafta olduklarını duyuran resmi bir bildiri yayınladı. Bu bildiriye göre ICO aracılığıyla satılan token’lar, senetlere benzer bir şekilde işlem görebilir. Bu kararın bir neticesi olarak ICO hazırlığı yapan projeler, token’ların hukuki boyutlarına çok dikkat etmeliler. Uluslararası boyutta çok büyük farklılıklar gösteren ve sürekli değişen yasal düzenlemeler göz önüne alındığında, işinin ehli bir hukuk danışmanına sahip olmak token’ların tamamen yasal olacağının garantisi. Crypterium projesi de, kullanıcılarının önemli ürün ve hizmetlere ulaşmasına imkan tanıyacak.

Crypterium Projesi Hakkında

2017’de başlayan Crypterium projesi mobil bankacılığı, iş yerleri için kripto parayla ödeme seçeneğini, geliştiriciler için OpenAPI kripto para finans platformunu ve merkezi olmayan kripto para olarak kredi çekme olanağını tek çatı altında birleştirmeyi hedefliyor. Kripto para bankası üç alanda çözüm sunuyor: insanların günlük hayatlarında kripto para kullanması, iş yerlerinin kripto para edinmesi için devrim niteliğinde bir altyapı sağlanması (satıcılara resmi para ödenmesi de dahil) ve kripto para ile kredi çekmeyi daha kolay hale getirmek. Aynı zamanda sistemin dışındaki geliştiricilerin de kripto para bankası platformuna erişmesine izin verilecek.

Şirket Hakkında

Crypterium, merkezi Tallinn’de olan Estonyalı bir şirket. Crypterium ekibi beş yıldan uzun süredir finans ve teknoloji alanında çalışıyor ve başarılı şekilde temassız ödeme seçenekleri sunuyorlar. Crypterium ekibinde birkaç farklı sektörün önde gelen isimleri bulunuyor: Steven Polyak, kendini Amerikan ve Rus piyasasına odaklamış hayli tecrübeli bir yatırım bankacısı; Austin Kimm, birkaç finansal hizmet şirketinin başı ve uluslararası şirketlerin stratejik danışmanı; Vladimir Gorbunov, 10’dan fazla başarılı bilgi teknolojisi girişimi gerçekleştirmiş bir girişimci.

 

Projenin sitesi: https://crypterium.io

Facebook: https://www.facebook.com/crypterium.io

Twitter: https://twitter.com/@crypterium

Telegram: https://t.me/crypterium

BitcoinTalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2214098

Sorumluluk reddi:
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.