Kripto para piyasasının şu anda 210 milyar dolardan daha fazla bir değeri var. Bazı uzmanlara göre piyasanın değeri önümüzdeki yıllar içerisinde 10 trilyon dolara kadar...

Kripto Para Piyasasının En İyi 100 Koinini Endeksleyen Proje: CryptoIndex 100

Kripto para piyasasının şu anda 210 milyar dolardan daha fazla bir değeri var. Bazı uzmanlara göre piyasanın değeri önümüzdeki yıllar içerisinde 10 trilyon dolara kadar ulaşabilir. Piyasada birbirinden farklı neredeyse 2000 adet koin var ve bu koinlerin bir kısmı günlük olarak büyümeye devam ediyor.

Piyasada bu kadar fazla seçenek varken doğru tercihi yapmak bir hayli zor olabilir. Tam da bu noktada Yapay Zeka teknolojisinden faydalanan Cryptoindex 100 adlı proje devreye giriyor. Cryptoindex 100, piyasanın en iyi 100 koini hakkında günlük analizler yapıyor. Cryptoindex 100, 9 farklı kripto para borsasıyla anlaşma sağladı ve bu borsalardan düzenli olarak veri çekiyor olacak. Bu da projenin gün içerisinde on milyonlarca alım-satım işlemini takip etmesine olanak tanıyor.

Cryptoindex’in CEO’su olan VJ Angelo, proje hakkında şu yorumu yapıyor:

“Kripto para piyasasında çok daha profesyonel ürünler ortaya çıkarken Cryptoindex olarak ilk ürünümüz olan Cryptoindex 100 ve işlev tokenımız (utility token) CIX100 ile birlikte bu sürece katkıda bulunabileceğimize inanıyoruz.”

Cryptoindex projesi birbirinden farklı kripto para borsalarından, haber kaynaklarından, Twitter, GitHub gibi platformlardan düzenli olarak veri akışı sağlıyor. Proje topladığı bu veriyi daha sonra 200 farklı kriterin kullanıldığı bir süzgeçten geçiriyor ve piyasadaki koinler hakkında bir sıralama çıkarıyor. Cryptoindex platformunda şu anda dahi bazı koinler için hazırlanmış analizlere ulaşmak mümkün.

Cryptoindex kullandığı bu mekanizmada ‘Zorax’ adlı bir algoritmayı baz alıyor. Bu algoritma kripto para piyasasında epey uzun süredir kullanılıyor ve algoritma kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu algoritma her geçen gün on milyonlarca alım-satım işlemini ve kripto para sektöründeki haberleri takip ediyor. Cryptoindex’in kullandığı algoritmalar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için projenin whitepaperına göz atılabilir.

Projenin ayrıca kendine ait bir işlev tokenı bulunuyor: CIX100. ERC-20 standardına dayanan bu token, söz konusu standardı destekleyen her türlü cüzdanda veya borsada tutulabiliyor.

CIX100 tokenı Cryptoindex platformunda sunulan hizmetlerin ödemesini yapmak için kullanılabiliyor. Bu hizmetler arasında mevcut endeks değeri ve yapısı, çeşitli borsalardan gerçek-zamanlı veri akışı, API aracılığıyla online veri akışlarına erişmek, işlem geçmişi ve piyasa tahminleri gibi şeyler bulunuyor.

CIX100 tokenı Cryptoindex platformunda dışarısındaki üçüncü parti olarak sayılabilecek kişilere veya kuruluşlara da aktarılabiliyor. CIX100 için hazırlanan token satış süreci 17 Ekim’de başladı. Bu süreçte kullanıcılar şunlardan faydalanabilecek:

  • Cryptoindex platformuna üç ay boyunca PRO erişim imkanı
  • CIX100 ile ödeme yapan kullanıcılar, platformdaki hizmetleri %50 daha ucuz fiyattan alabilecekler
  • CIX100 alan kişiler aldıkları token miktarına göre fazladan token ile ödüllendirilebilirler

CIX100 tokenının satışıyla ilgili detaylı bilgiler projenin whitepaperından ya da projenin sitesinden öğrenilebilir.

Yasal Not: Bu yazıda herhangi bir menkul kıymetin veya yatırım imkanının tanıtımı yapılmamaktadır. CIX100 tokenı, Cryptoindex şirketinin sunduğu hizmetlerin ödemelerinde kullanılması için tasarlanmıştır. Bu ürün hiçbir şekilde bir menkul kıymet, emtia, elektronik para veya finansal araç değildir.
Sorumluluk reddi:
Bu metin sponsorlu bir makaledir.
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Sponsorlu makale yayınlamak için iletişime geçin! /Contact us!
Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.