Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Dünya Lideri ile Yeni Ortaklık: 124 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaşacak!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, eğitim alanında dünya devi olan çevrim içi öğrenim platformu Coursera ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Binance’in eğitim kolu Binance Academy 5 Temmuz tarihinde yayınlanan bir basın bildirisinde, 124 milyondan fazla öğrenciye sahip çevrim içi öğrenim platformu Coursera ile iş birliğine gittiğini ifade etti. Binance Academy’nin iş birliği kapsamında önümüzdeki aylarda platform üzerinden kapsamlı bir eğitim programı yayınlayacağı duyuruldu.

Programların oldukça geniş bir konu yelpazesine sahip olacağı belirtildi. Verilen bilgilere göre program, temel olarak blockchain teknolojileri, Web3 ve kripto paralar üzerine eğitim setleri içerecek. Programlar çeşitli yazılı ve görüntülü materyallerden oluşacak. Her eğitim sonrasında kullanıcıların kendilerini test etmelerini sağlayan çeşitli etkinlikler içerecek. Kursları başarıyla tamamlayan katılımcılar, dijital bir tamamlama sertifikası almaya hak kazanacak.

Binance Pazarlama Direktörü Yi He konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Eğitim, ilerlemenin ve inovasyonun mihenk taşıdır… Coursera ile birlikte iki sektör liderinin güçlü yanlarını benimsemeyi hızlandırmak ve Web3’ün temellerini oluşturacak alanının en iyi eğitimini sağlamak için ortak bir vizyonda birleştiriyoruz.

Bildiride ayrıca PwC’nin 2030 yılına kadar kripto para ekosisteminin 40 milyondan fazla istihdam yaratacağını öne süren raporuna atıfta bulunularak bu alandaki eğitimin önemi vurgulandı.

Coursera Baş İçerik Sorumlusu Marni Baker Stein, blockchain’in istihdam yaratmaya başladığı günden beri bu alandaki eğitimin her zamankinden daha önemli olduğunun altını çizdi. Stein, iş birliği ile birlikte öğrencilerin kendi hızlarına uygun içeriklerle bu alanda donanım kazanacağını da dile getirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!