Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Microsoft’tan Bir Altcoin ile Blockchain Ortaklığı: Fiyat Hareketlendi!

Teknoloji devi Microsoft ve Axelar (AXL), blockchain üzerinde birlikte çalışabilirlik çözümleri sunmak için iş birliğine gitti.

Axelar 11 Temmuz tarihinde paylaştığı basın bülteninde, blockchain entegrasyonları için çeşitli çözümler ve ürünler sunma planları kapsamında Microsoft ile iş birliği kurduklarını duyurdu.

Axelar ürünleri anlaşma kapsamında bulut hizmeti platformu Microsoft Azure üzerinde kullanıcılara sunulacak. Microsoft Azure kullanıcıları, uygulamaların farklı blockchainlere entegrasyonunu sağlayan Axelar General Message Passing (GMP) programı başta olmak üzere Axelar tarafından sunulan çeşitli araçlara erişebilecek.

Axelar ayrıca yeni ürün oluşturma ve mevcut ürünleri geliştirme çalışmaları kapsamında Microsoft tarafından sunulan yapay zeka (AI) programı Azure OpenAI hizmetinden de faydalanabilecek.

Microsoft Web3 ve AI İş Geliştirme Direktörü Daniel An, blockchain entegrasyonunu hızlandırmak ve müşterilerine değerli çözümler sunmak için Axelar ile iş birliği kurmaktan heyecan duyduklarını belirtti.

Axelar kurucu ortağı Sergey Gorbunov ise konu hakkında yaptığı açıklamada, Microsoft ile yapılan iş birliğinden oldukça memnun olduklarını ayrıca anlaşma kapsamında yapay zeka olanaklarını kullanarak blockchain tabanlı yapay zeka ve yapay zekanın Web3 uygulamalarına entegrasyonu gibi çeşitli konularda çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Coingecko verilerine göre AXL, anlaşma haberlerinin ardından 0,355 dolardan 0,395 dolar seviyesine yükselerek %12‘ye varan bir değer kazandı. AXL, haberin kaleme alındığı sıralarda %9 geri çekilme ile 0,361 dolardan işlem görüyor

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!