Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’su CZ 20 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık Olayına Işık Tuttu: “Zekice”

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dün gerçekleşen ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği 20 milyon dolarlık bir kripto para dolandırıcılığına ışık tuttu.

Changpeng Zhao 2 Ağustos tarihinde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir gönderide, 20 milyon dolar değerindeki bir kripto para dolandırıcılık yönteminin nasıl yaşandığını anlattı. Öncelikle, dolandırıcıların bu sefer başarılı olamadığını ve fon kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirten CZ, yine de bu girişimi “çok zekice” olarak tanımlamaktan çekinmedi.

Dolandırıcıların, çok deneyimli bir kripto para operatörünü cüzdan adresinin ilk ve son harflerinin birebir aynısından oluşan sahte bir cüzdan açarak kandırdığını belirtti. Kullanıcıların transfer yapmadan önce genellikle cüzdanın ilk ve son hanelerini kontrol ettiğini hatırlatan CZ, dolandırıcılar tarafından sunulan benzer ama sahte bir adresin ciddi kayıplara yol açabileceği konusunda uyardı.

Dün çok deneyimli bir kripto operatörünün başına gelen buydu. Fakat neyse ki sonuç olumlu. Operatör, işlemin hemen ardından hatayı fark etti ve USDT’nin zamanında dondurulmasını talep edebildik. Şimdi fonları geri almak için bir polis raporunun doldurulması da dahil olmak üzere bazı işlemler gerekecek. Ama en azından fonlar dolandırıcıların eline geçmeyecek. Hızlı reaksiyon, bu tür iyileşmelerde anahtardır. Umarım bu, bir gün bunlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Güvende kalın!

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!