Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

(BTC) Bitcoin

Bitcoin Fiyatı:


()

Günlük Hacim

Toplam Hacim

Bitcoin Hakkında

Bitcoin, elektronik ortamda yaratılmış ve yine elektronik ortamda elde edilebilen dijital bir para birimidir. P2P yani eşler arası teknoloji kullanır ve herhangi bir kuruluş veya bankaya bağlı kalmaksızın ağ üzerinden işlem yürütür. Diğer kripto para birimleri’nden daha önce gelmiş olsa da, Bitcoin merkezi olmayan ilk kripto para birimidir. Popülerliği dolayısıyla bir çok başarılı ve başarısız kopyası oluşturulmuştur.

Bitcoin Özellikleri

  • Mobil ödeme kolaylığı: QR kod desteği sayesinde mobil cihazlar ile ödeme kolaylığı sağlar. Ayrıca NFS ile temassız ödeme de destekler.
  • Güvenlik ve Bakiye Kontrolü: Bitcoin işlemleri askeri seviye kriptolojik güvenlik önlemleri ile korunuyor. Bu sayede kimse sizin adınıza ödeme yapamıyor
  • İşlem Ücretleri: Transfer ücretleri ile Bitcoin miktarı birbirinden bağımsız olarak belirlenir. 1 Bitcoin gönderseniz de 100 Bitcoin gönderseniz de aynı işlem ücretini ödersiniz. Çoğu cüzdan uygulamasının transfer ücretleri sabittir ancak bu ideal ücreti ayarlamak içindir. Ne kadar yüksek işlem ücreti öderseniz işleminiz o kadar hızlı gerçekleşir.

Güncel Bitcoin Piyasası Haberleri

Daha fazla görüntüle