Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

(LTC) Litecoin

[one_fifth padding=”5px 5px 5px 5px”]

Başlangıç Tarihi:
13/10/2011
Twitter:
@litecoin
Website:
Litecoin
Kapasite:
84 Milyon

[/one_fifth]

[four_fifth_last padding=”5px 5px 5px 5px”]

Hakkında

Litecoin (LTC), bir Google çalışanı olan Charles Lee tarafından üretilmiş, Bitcoin gibi bir kripto para olmak ile birlikte Bitcoinden birkaç noktada ayrılır. Öncelikle daha hızlı bir şekilde işlemleriniz onaylanır. Ayrıca scrypt tabanlı bir madencilik yöntemi olan Proof of Work (Pow) algoritmasını kullanarak kullanıcıların bilgisayarları ve ekran kartları (GPU) ile madencilik yapabilmesine imkan sağlar. Litecoin ağı ise her dört yılda bir Bitcoinde olduğu gibi ödül olarak yarı yarıya inen bir ödüllendirme olacak ve toplamda 84 milyon para birimi üretecek şekilde oluşturuldu.

Özellikleri

Litecoin, yazılımını çalıştırabileceğiniz, değiştirebileceğiniz, kopyalayabileceğiniz ve aynı zamanda yazılımın değiştirdiğiniz kopyalarını rahat bir şekilde dağıtabileceğiniz, MIT / X11 lisansı altında yayınlanan açık kaynaklı bir yazılım projesidir. Bu yazılım, ikili dosyaların ve bunların ilgili kaynak kodlarının bağımsız olacak bir şekilde doğrulanmasını sağlayan şeffaf bir süreç içerisinde piyasaya sürülmüştür.

Madenciler şu anda blok başına 25 yeni Litecoin ile ödüllendirilmektedir. Bu miktar her 4 yılda bir yarıya inmektedir (her 840.000 blok) . Litecoin ağı bu nedenle Bitcoinden 4 kat daha fazla olacak şekilde toplamda 84 milyon adet para birimi üretiyor.

Litecoin blok zinciri, mudaili Bitcoinden daha yüksek bir işlem hacmine sahiptir. Daha sık blok oluşturması nedeniyle ağ gelecekte yazılımında hiç bir değişiklik yapmadan daha fazla işlemi desteklemektedir. Sonuç olarak, tüccarlar daha hızlı onay süreleri alırken aynı zamanda satış yaparken daha fazla sayıda işlem görebilirler.

Teknolojisi

  • Daha kısa işlem onay süreleri; ortalama 2.5 dakika.
  • Scrypt tabanlı madencilik yöntemi. ( PoW )
  • 84 milyon adet para birimi.
  • Bitcoinden daha yüksek işlem hacmi.
  • MIT / X11 lisansı.

Grafik


[/four_fifth_last]