Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1 Dakikada En Fazla Ne Kadar Para Kaybedilir: Bu Altcoin Yatırımcısı Zoru Başardı!

Donald Trump ile bağı olduğu iddia edilen bir meme coin’e yatırımda bulunan bir kişi, kısa sürece yüz binlerce dolar kaybetti.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre bir kripto para yatırımcısı DJT isimli meme coin yüzünden 1 dakikada 341 bin dolar zarar etti.

Bu yatırımcı 91.705 DJT satın almak için 342,1 bin dolar değerinde 2.500 SOL harcadı. Fakat alım yaptığı fiyat, yüksek volatilitenin en tepe noktalarıydı ve kısa süre sonra yaşanan ani geri çekilme sonucu parası pul oldu.

Yaklaşık 1 dakika sonra paniğe kapılarak satışa yönelen bu kişinin 342 bin doları 673 dolara düşmüş oldu.

DJT üzerinde Donald Trump etkisi

Kısa süre önce ortaya atılan iddialara göre DJT’nin ABD’nin eski başkanı Donald Trump tarafından resmen desteklendiği dile getirilmişti.

Bağımsız medya kuruluşu Pirate Wires X üzerinden yaptığı paylaşımda, “Söylenenlere göre Trump, Solana’da $DJT (adlı) resmi bir token çıkarıyor” dedi. Ayrıca, bu projeyi Barron Trump’ın yönettiğini belirtmişti.

Fakat bu iddialar doğrulanamazken projenin rug-pull yapabileceğine dair söylentiler ciddi volatilite yaşanmasına sebep oldu.

Insider trading iddiası

Insider trading olabileceği düşünülen yeni bir cüzdan, Trump’ın Solana ağındaki DJT’yi desteklediğine yönelik haberler öncesinde 52,09 milyon DJT satın almak için 188 bin dolar değerinde 1.363 SOL harcadı.

Haberin ardından, 6,62 milyon DJT daha satın almak için kripto para borsası Binance’ten 1.000 SOL daha çekti ve kısa süre içerisinde alım gerçekleştirdi.

Halihazırda elinde 1,56 milyon dolar 58,71 milyon DJT bulunuyor ve projenin en büyük 3. yatırımcısı olarak dikkat çekiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!