Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

15 Milyon Dolarlık Bu Proje Radara Alınmalı: Airdrop Düzenleyebilir

Modüler blockchainler için altyapı geliştiren Lava Network, ana ağını piyasaya sürmeden önce 15 milyon dolar yatırım aldı.

Projeye tohum yatırımı yapan isimler arasında Jump Capital, Hashkey Capital, Tribe Capital, North Island Ventures, Dispersion Capital, Alliance DAO, Node Capital, Finality Capital Partners yer aldı. Ayrıca Celestia, Cosmos, StarkWare ve Filecoin projelerinden bazı yöneticilerin de yatırım yaptığı belirtildi.

Lava’nın CEO’su Yair Cleper, “Geliştiriciler, Lava’yı blockchain verisi göndermek ve almak için kullanıyor. Yeni blockchainler ve API’lar Lava’ya izinsiz şekilde eklenebiliyor ve bu da ağın Web3’ün tamamına dinamik ve hızlı bir şekilde destek sağlayabildiği anlamına geliyor.” dedi.

Şu anda test ağında olan Lava’daki düğüm operatörleri, ağa remote procedure call (RPC) sağladıkları için ödül kazanıyorlar. Ödüller, sunulan hizmetin kalitesine ve hacmine bağlı olacak şekilde veriliyor.

Bazı blockchain projeleri, piyasaya kendi kripto paralarını sunmadan önce kullanıcılara ödül dağıtıp, airdrop sırasında yatırımcılara bu ödül miktarına göre coin dağıtabiliyor. Ancak bu, ödül programı olan her projenin airdrop yapacağı anlamına gelmiyor.

Cleper tarafından yapılan açıklamaya göre Lava’nın Magma adlı ödül programı kapsamında RPC bağlantılarını Lava’ya geçiren kişilere Magma puanı veriliyor. Cleper, Magma puanlarının gelecekte Lava’nın kripto parası için kullanılıp kullanılamayacağı konusunda bir yorum yapmadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!