Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

150 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi: Haftanın İlk Balinası mı?

Bugün sabah saatlerinde 15 bin Bitcoinlik (BTC) bir işlem yapıldı. İçerisinde 150 milyon dolar değerinde BTC bulunan bu işlem birçok kripto para takipçisinin dikkatini çekti.

Hafta Başladı

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta genelinde oldukça hareketliydi. Bitcoin fiyatı hafta sonunda 10 bin dolar barajını aştı ancak geçtiğimiz saatlerde yeniden 10 bin doların altına düştü. Piyasanın bu hafta tam olarak nasıl bir performans sergileyeceğini kestirmek pek mümkün değil. Ancak kripto para dünyasında şimdiden yeni hareketlilikler görülmeye başladı.

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bilinmeyen iki cüzdan arasında 150 milyon dolarlık bir Bitcoin işlemi yapıldı. Bu tarz işlemler zaman zaman kripto para borsaları tarafından çeşitli amaçlarla yapılıyor. Zaman zaman ise yatırımcıların, daha doğrusu balinaların bu tarz işlemler yaptıklarını görebiliyoruz.

Bu işlemi tam olarak kimin yaptığı henüz bilinmiyor. Ancak işlem için normalin epey üstünde olan 11 dolarlık bir işlem ücreti ödendiği düşünülecek olursa bu işlemi yapan kişi veya şirketin işlemi kısa süre içerisinde tamamlamak istediği söylenebilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment