Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2,2 Milyarlık Satış Baskısı Mı Geliyor: Kripto Para Borsası Ödemeleri Başlattı!

Gemini Earn kullanıcıları uzun bekleyin ardından yüklü miktarda kripto para ödemesi aldı.

Teknoloji milyarderleri Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu Gemini 29 Mayıs tarihinde, Gemini Earn kullanıcılarının 2,18 milyar dolar değerinde kripto paralarını geri aldığını açıkladı. Bu, Genesis para çekme işlemlerini durdurduğunda kayıtlara geçen miktara kıyasla 1 milyar dolarlık bir artış olarak aktarıldı.

Kullanıcılara ödenen varlıkların, Genesis’in para çekme işlemlerini durdurduğu döneme kıyasla %232 oranında toparlandığı ve bu sürecin başlangıcında eksik olan kripto paraların %97’sinin geri ödendiği kaydedildi. Gemini, bu süreci desteklemek için Earn kullanıcılarının toparlanmasına 50 milyon dolar katkıda bulundu.

Ayrıca şirket tarafından aktarılanlara göre bugünkü ilk dağıtımlar Earn programındaki dijital varlıkların yaklaşık %97’sini temsil ediyor ve kalan varlıkların önümüzdeki 12 ay içinde ödenmesi bekleniyor.

Bu süreç, Gemini’nin Genesis Global Capital ile iş birliği yaparak, kullanıcıların yatırımlarını geri almasını sağlaması ile gerçekleşti. Şirket, kullanıcıların hak ettikleri kripto paraları korumak için yoğun çaba sarf ettiğini ve bu geri ödemelerin önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Satış baskısı yaratacak mı?

Genesis para çekme işlemlerini durdurduğunda, 16 Kasım 2022’de Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 16.624 dolardı. Güncel fiyatın 70 bin dolar seviyelerinde olduğu düşünülürse ödeme alan yatırımcıların satış baskısı yaratabileceğine dair endişeler devam ediyor.

Öte yandan tüm bu haber akışına rağmen Bitcoin 67 bin dolar desteğini kaybetmedi. Miktarın çok büyük olmaması satış baskısı korkularını dindirirken asıl büyük etkenin MT.Gox geri ödemelerinde görüleceği düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!