Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

31 Milyar Dolarlık Oyun Şirketi NFT ve Blockchain İçin Politikasını Değiştirdi!

31 milyar dolarlık dünya devi Epic Games’in oyun mağazası Epic Games Store, blokzinciri ve web3 oyun sektörüne geri dönüş yapıyor.

Geçtiğimiz dönemde Yazılım Derecelendirme Kurulu (ESRB) kuralları gereği blokzinciri ve Web3 oyunları dahil birçok türe kısıtlama getiren Epic Games Store, sektöre istisnai bir şekilde geri dönme kararı aldı.

Bu geri dönüş kararını direkt olarak uygulamaya geçiren şirket, Striker Manager 3 ve Gods Unchained isimli Web3 tabanlı oyunları yeniden listeledi.

Yeniden listeleme haberi Immutable tarafından teyit edildi. Ekip 20 Aralık günü yaptığı sosyal medya paylaşımında, Gods Unchained adlı oyunlarının Epic Games Store’da yeniden listelendiğini ve bu durum karşısında memnuniyet duyduklarını belirtti:

Immutable’da web3 oyunlarına yönelik adil politikaları savunmak için proaktif bir yaklaşım benimsedik. Epic Games’in politika kararından memnunuz ve Gods Unchained mağazasına güvendi. Dünya çapındaki 3 milyar oyuncu için bir sonraki oyuncu deneyimini ortaya çıkarmak amacıyla oyun, teknoloji ve web3 liderleriyle işbirliği yapmaya kararlıyız. Bu politika değişikliği, alanın web3 oyun deneyimini tanıdığını ve benimsemeye bir adım daha yaklaştığımızı gösteriyor.

Her ne kadar Epic Games Store blokzinciri ve Web3 temelli oyunlara bir istisna uygulamış olsa da bu kategorideki oyunlar finansal işlemlerle olan bağı nedeniyle yalnızca yetişkinler kategorisinde sunulacak. Bununla birlikte bu oyunlar tıpkı diğerleri gibi kumar ve nefret içerikli yasaklara uymak zorundalar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!