Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

500 Milyon Doları Yöneten Şirket, DeFi Coin’ine Yatırım Yaptı

Kripto para yatırım şirketi Spartan Group, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki büyümeyi güçlendirmek için Pendle Finance’e yatırım yaptı.

Spartan Group, bundan iki yıl önce yaptığı yatırımı pekiştirerek Pendle Finance’e OTC üzerinden satın alım yoluyla yatırım yaptı.

Anlaşma kapsamında kaç adet tokenın satın alındığı veya anlaşmanın toplam değeri ile ilgili bilgi verilmedi.

Kullanıcılara getiri kazandıran DeFi platformu Pendle Finance, 2021’de aralarında Mechanism Capital, Crypto.com ve Spartan Group’un yer aldığı bir grup yatırımcıdan 3,7 milyon dolar yatırım almıştı.

Spartan Group Yönetici Ortağı Kelvin Koh, “Likit Staking Türevleri ile Gerçek Dünya Varlıkları’nın bir araya gelmesi, DeFi sektörü için eşi bulunmaz bir büyüme fırsatı sunuyor. Pendle’ın bu alandaki öncü çalışmaları, onları bu heyecan verici gelişmelerin en önüne koyuyor.” dedi.

Pendle Finance’in sunduğu getiriler, token cinsinden alınıp satılabiliyor. Pendle Finance, geleneksel sektörlerdeki gelişmelere göre getiri sağlayan yeni bir ürün geliştirerek Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) trendine dahil olmuştu.

İşlem hacminin büyük kısmını Binance’den alan PENDLE, CoinGecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %48,8 değer kazandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!