verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

AB Yetkilisine Göre Kripto Para Regülasyonlarında Global İş Birliği Gerekiyor

Avrupa Birliği yetkilisi Mairead McGuinness, kripto para regülasyonlarında global olarak ortak bir yaklaşım gösterilmesi gerektiğini düşünüyor.

Avrupa Birliği Finansal Hizmetler Komiseri McGuinness, The Hill için kaleme aldığı yazıda kripto para teknolojisinin ödeme işlemlerini daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirmek gibi faydalarının olabileceğini söyledi.

McGuinness, kripto paraların bir yandan da hem kullanıcılar hem de finansal istikrar açısından “kayda değer risklerinin” olduğunu söyleyip, bu risklerin önüne geçecek kurallar konması gerektiğini ekledi.

Finansal Hizmetler Komiseri, kripto paralara getirilecek kuralların tam anlamıyla uygulanabilir olması için “global düzeyde iş birliği yapılması”, buna ek olarak uluslararası düzeyde bazı ortak prensiplerin belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Avrupa Birliği, kripto paraları regüle etmek için yaptığı hazırlık çalışmalarının sonuna geldi. Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) başlığı altında tanıtılan kanunların, uygulamaya girdikten sonra kripto para piyasasına yasal kesinlik kazandırması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!