Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Beklenen Veriyi Açıkladı: Bitcoin Fiyatı Bu Sefer Sarsılmadı!

ABD’den gelen tüketim harcamaları verisi Bitcoin (BTC) fiyatını sarsamadı.

ABD Merkez Bankası (FED) kişisel tüketim harcamaları verisini (PCE) açıkladı. PCE için yıllık beklenti %2,6’idi ve FED tarafından açıklanan veri beklentiyi karşılayarak %2,6 oldu.

Bitcoin fiyatı verilerin açıklanmasının ardından ufak bir geri çekilme yaşarken kayda değer bir düşüş görülmedi. Genellikle bu gibi veriler esnasında volatilite artışı yaşayan Bitcoin, bu sefer durgun sularda gezinmeye devam etti.

Piyasalar temmuz ayında indirim beklemiyor

CME Fed Watch Tool tarafından aktarılan verilere göre 31 Temmuz günü gerçekleşecek FED toplantısından faiz kararı çıkması beklenmiyor. Güncel veriler faizin %89 ihtimalle sabit kalacağı yönünde.

Öte yandan faiz indiriminin yaz tatilinin ardından gerçekleştirilecek ilk toplantı olan 18 Eylül tarihinde gerçekleşme ihtimali ise %61 olarak görülüyor.

FED’in bu yıl için söz verdiği gibi faiz indirimine gitmesi, kripto paralar başta olmak üzere risk piyasalarına olumlu yansıyacağı ve yükseliş yönlü fiyatlanmalar görüleceği düşünülüyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 61.300 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!