Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Kripto Para Şirketlerini Sert Uyardı: “Biz Harekete Geçeriz”

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından bugün yapılan açıklamaya göre bazı kripto para şirketleri, yasa dışı işlemlere karşı yeterli müdahalede bulunmuyor.

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre Londra’daki bir etkinlikte konuşan ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, finans kurumlarının “büyük bir çoğunluğunun” terörizm finansmanının önüne geçmeye çalıştığını söyledi.

Bakan Yardımcısı, buna karşın “Özellikle dijital varlık alanında, yasa dışı finans işlemlerine karşı önlem almak dahil olmak üzere, sonuçlarına aldırmadan yenilik yapmak isteyen kurumlar var.” dedi.

Terör örgütlerinin kripto para kullanımı, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e karşı yaptığı saldırı sonrasında gündeme geldi. ABD’de 100’den fazla senatör, terörizm finansmanında kripto para kullanımını durdurması için hükümete çağrıda bulundu.

Adeyemo, yasa dışı işlemlerle mücadele konusunda kripto para şirketlerine şöyle seslendi:

“Bizim beklentimiz, finans kurumlarının, dijital varlık şirketlerinin ve sanal para ekosistemindeki diğer kurumların teröristlerin bu kaynaklara erişimini önlemek için adım atmalarıdır. Eğer yasa dışı finansal akışları önlemek için harekete geçmezlerse Birleşik Devletler ve ortaklarımızı harekete geçecektir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!