Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’den Gelecek Kritik Veriler Öncesi Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

ABD’de kısa bir süre sonra açıklanacak ekim ayına ait tarım dışı istihdam verilerinin Bitcoin (BTC) ve kripto paralarda volatilite getireceği tahmin ediliyor.

ABD tarım dışı istihdam verileri TSİ bugün saat 15.30’da açıklanacak. Söz konusu verilerin genel olarak kripto para piyasasını çok fazla etkilemeyeceği düşünülüyor.

Öte yandan birçok piyasa uzmanına göre verilerin faiz kararı için enflasyon verisi kadar önemi bulunuyor. Uzmanlar, işgücü piyasasındaki gidişatın ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınacak faiz kararını ciddi bir şekilde etkilediğini tahmin ediyor.

Bir önceki veri beklentilerin üzerinde 336 bin olarak gelmişti. Bugün açıklanacak veride ise beklentiler 180.000 seviyesidir.

Tarım endüstrisi haricindeki ekim ayı içerisinde çalışan insanların değişikliğini ifade eden verilerin yukarı yönlü ilerlemesi durumunda dolar değerinde bir artış gerçekleşebilir. Bitcoin ile ters korelasyon içerisinde hareket eden dolar endeksinin (DXY) artış göstermesi kripto para piyasasını olumsuz etkileyecektir.

Açıklanacak Veriler Öncesi Kripto Paralarda Son Durum

Kripto para piyasasında birkaç gündür hareketlilik yaşanıyor Bitcoin, birkaç gün içerisinde 2 bin dolarlık hareketlere imza attı. Son 24 saatlik periyotta Bitcoin %3,3 düşüşle 34.250 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Major altcoinler de benzer hareketler gözlemlendi. Ethereum (ETH) %2,6 düşüşle 1.789, Ripple (XRP) %2 düşüşle 0,603, Cardano (ADA) %2,3 yükselişle 0,317 ve BNB (BNB) %1,9 düşüşle 227 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!