Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Bankacılık Devi 32 Milyar Dolarlık Satış Geliyor Dedi: Bitcoin’e Akacak Mı?

Bankacılık devi Goldman Sachs ABD emeklilik fonlarında satışa işaret ederken paranın Bitcoin’e akabileceği öngörüldü.

Bloomberg tarafından aktarılan haberde, Goldman Sachs’in ABD emeklilik fonları özelindeki hisse satış baskısına yer verildi.

Sunulan raporda hisse senetlerinin güçlü bir çeyreği daha geride bırakması ve kar oranlarının armasıyla birlikte, emeklilik fonları pozisyonlarını yeniden dengelemek için tahmini 32 milyar dolarlık hisse senedi satacağı öngörüldü.

Konu hakkında açıklamada bulunan Goldman Sachs analisti, bu satışların Haziran 2023’ten bu yana en büyük ayarlama olacağını ve son üç yıldaki tahminler arasında 89. yüzdelik dilimde yer alacağını yazdı.

Konuya farklı bir bakış açısı getiren kripto para analisti Jinze, fonların elindeki fonları satıp spot Bitcoin ETF’ine yönelebileceğini kaydetti:

Büyük fonların çeyrek sonunda yeniden dengelenmesinin net bir etkisi var. Erken dönemde büyük kazançlar yaşayan hisse senetleri satış baskısıyla karşı karşıya. Teorik olarak, çeyrek sonu yeniden dengeleme, Bitcoin ETF’leri için çok fazla talep görmeli. Yalnızca Ocak ayında listelendiklerinden, tahsis etmeyi planlayan fonların bunları yatırım portföyüne eklemeye zamanı olmadı. Gelecek hafta, güçlü girişlerin olduğu hafta.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!