Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Dev Bitcoin Madencisi Açıkladı: Haziran Ayında 979 BTC Üretti, 700 BTC Sattı!

Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital haziran ayına dair Bitcoin (BTC) raporunu yayınladı.

Bitcoin madencisi Marathon Digital geçtiğimiz aya dair detaylı ve karşılaştırmalı madencilik raporunu kamuoyuyla paylaştı. Raporda, haziran ayında mayıs ayına kıyasla madencilik getirilerinde %21’lik düşüş yaşandığı belirtildi. Madencilik şirketi haziran ayında 979 Bitcoin üretti.

Rapora göre Bitcoin ağında faaliyet gösteren Ordinal akımının ilgi kaybetmesiyle beraber ağdaki yoğunluk azaldı ve bu doğrultuda şirketin işlem ücretlerinden elde ettiği gelir mayıs ayındaki %11,8 seviyesinden %5,1‘e düştü.

Şirketin Bitcoin madencilik gelirlerinde geçen senenin haziran ayına kıyasla %599 artış görüldü. Bununla birlikte madencilik şirketinin hash oranı bir önceki aya göre %16 artarak 17,7 exahash‘e, kurulu hash oranı ise bir önceki aya kıyasla %8 artarak 21,8 exahash‘e yükseldi.

Marathon Digital, haziran ayında 700 Bitcoin satmayı tercih ederken 1 Temmuz itibariyle bünyesinde toplam 12.538 BTC bulunuyor.

Şirket geçen aya kıyasla üretimde yaşanan gerilemeye hava koşullarını ve işlem ücretlerinin azalmasını gösterdi:

Geçen aya göre üretimdeki azalma, Teksas’ta hava koşullarına bağlı olarak yaşanan kesintilerden ve işlem ücretlerindeki düşüşten kaynaklandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!