verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Kongre Üyesinden Kripto Para Borsalarına Dolandırıcılık Çağrısı

ABD’li Kongre üyesi Raja Krishnamoorthi, kripto para dünyasındaki dolandırıcılık vakalarının önlenmesi için hem regülatörlere hem de kripto para borsalarına çağrıda bulundu.

Demokrat Parti üyelerinden Krishnamoorthi’ye göre kripto paraların merkeziyetsiz yapısı, onları dolandırıcılar için elverişli bir araç haline getiriyor. Kongre üyesi, 30 Ağustos tarihli mektubunda şunları söyledi:

“Şüpheli işlemleri çoğu zaman bildirecek bir merkezi otorite olmadığı, işlemler bir kere yapıldıktan sonra geri alınamadığı, tüketiciler ve yatırımcılar (kripto paraların temelinde yatan) teknolojiyi yeteri kadar anlamadığı için dolandırıcılar kripto para kullanmayı tercih ediyor.”

Kongre üyesinin bu mektubu gönderdiği borsalar arasında Binance.US, Coinbase, FTX, Kraken ve KuCoin yer alıyor.

Krishnamoorthi mektubunda ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC), Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Komisyonu’na (CFTC) ve Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) seslendi.

Kongre üyesi, mektubu alan regülatörlerin ve borsaların, kripto para dolandırıcılıklarını önlemek ve tüketicileri korumak için ne gibi politikalar izledikleriyle ilgili 12 Eylül tarihine kadar bir dönüş yapmalarını talep ediyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!