Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Regülatöre Göre Kripto Paralar Gelip Geçici Bir Heves Değil!

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) yetkilisi Summer Mersinger, kripto paraların artık gelip geçici bir hevesten ibaret olmadığını düşünüyor.

Bir diğer düzenleyici kurum olan SEC’nin Bitcoin ETF’lerini onaylaması beklenirken, CFTC yetkilisi Mersinger, CoinDeskTV’ye konuştu.

Bitcoin ile alakalı bazı borsa yatırım fonlarının zaten işlem görmekte olduğunu söyleyen Mersinger, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına ilgi duyduğunu dile getirdi.

“Ben bu ürünlere çok yoğun bir ilgi gösterildiğini düşünüyorum.” diyen Mersinger, “Piyasa da bu gibi ürünlerin açılmasına hazır durumda.” diye ekledi.

Bitcoin fiyatı, BlackRock’un iShares Bitcoin Trust adı altında kurmaya çalıştığı spot Bitcoin ETF’sinin DMCC’nin sitesinde görülmesinin ardından binlerce dolar yükseldi.

CFTC yetkilisi, Regülatörler bir dönem bunun gelip geçici bir moda olduğunu ve insanların hayatlarına devam edeceğini düşünüyordu.dedi ve “Geleneksel finanstan bu alana girip yatırım yapanların sayısı arttıkça bu ürünlerin gelip geçici olmadığına dair kanıtlar da çoğalıyor.” yorumunda bulundu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!