Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Senatörden Kripto Para Açıklaması: Terörizmin Finansmanını Bitireceğim!

ABD’li senatör Sherrod Brown, terörzmin finansmanı için kripto para kullanımına karşı çıkarak sert önlemler alacağını söyledi.

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, İsrail-Hamas arasındaki savaşın ardından terörzmi finanse etmek ve yaptırımlardan kaçınmak amacıyla kripto para kullanımının engellemesine yönelik çağrıda bulundu ve sert önlemler alınacağını söyledi.

Brown, bankacılık komitesinin başkanı olarak terör finansmanı kaynağını kesmek için çalışacağını ifade etti. Başkan kripto paralar dahil olmak üzere birden fazla finansman akışını inceleyeceğini ve ek önlemler alacağını vurguladı.

ABD’den birçok milletvekili Başkan Joe Biden yönetimine mektuplar yazarak terörizmin finansmanını engellemesi konusunda çağrıda bulundu.

Wall Street Journal 10 Ekim tarihli haberinde Hamas, Filistin İslami Cihat Hareketi ve Hizbullah’ın bir yılı aşkın süredir kripto paralar aracılığıyla fon topladığına yer vermişti. Ancak bockchain analiz firması Elliptic, bu durumun böyle olmadığını belirtti. Firmaya göre 7 Ekim’de İsrail’e yapılan saldırıdan bu yana Hamas’a 21.000 dolarlık kripto para bağışı geldi ve bunun büyük kısmı donduruldu.

Son olarak ABD’li milletvekilleri Cynthia Lummis ve French Hill, Binance ve Tether‘in Hamas’a muhtemel yardımlarıyla ilgili ABD Adalet Bakanlığı’na (DOJ) soruşturma çağrısında bulunmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!