Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airdrop Beklenen Ethereum Projesinde İlk Rug-Pull 1,3 Milyon Dolar ile Yaşandı!

NFT platformu Blur’un kurucusu tarafından başlatılan Blast ekosistemi, ilk büyük dolandırıcılık vakasına tanıklık etti.

Ethereum (ETH) tabanlı Blast ekosistemi üzerinde bahis ve merkeziyetsiz borsa (DEX) platformu olarak faaliyet gösteren RiskOnBlast, 1 milyon doları aşkın vurguna imza attı.

RiskOnBlast geçen hafta, yatırımcılardan bir erken erişim fonlama turu kapsamında yaklaşık 1,3 milyon dolar değerinde 420 Ethereum (ETH) toplamıştı. Fakat 25 Şubat Pazar günü projenin tüm sosyal medya hesapları aniden kapatıldı ve ekip anonim bir şekilde kayıplara karıştı.

Buna paralel olarak kullanıcılardan toplanan 500 bin dolar değerinde kripto para ChangeNow’a, 360 bin dolar kripto para borsası MEXC’ye ve 187 bin dolar ise Bybit’e aktarıldı.

On-chain araştırmacısı “somaxbt“, toplamda 750’den fazla yatırımcının bu dolandırıcılık vakasından mağduriyet yaşadığını gözler önüne serdi. Veriler, tek bir yatırımcının 12.500 dolar üzerinde para kaybettiğini ortaya koydu.

Blast daha önce resmi X hesabından RiskOnBlast hakkında bir paylaşımda bulunmuş ve potansiyelini “inkar edilemez” olarak nitelendirmişti.

Layer 2 blockchain projesi Blast, staking işlemlerini başlattıktan yaklaşık iki ay sonra 1 milyar dolardan fazla mevduat almayı başarmıştı. Projenin airdrop yapacağına yönelik beklenti, yatırımcı açgözlülüğünü de artırdı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!