Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altcoin’in CEO’su, Güncelleme Yaparken Neden Yavaş Hareket Ettiklerini Açıkladı

Cardano Foundation CEO’su, blockchaindeki güncellemelerin gecikmesiyle ilgili yapılan eleştirileri yanıtladı.

Cardano Foundation CEO’su Frederick Gregaard, projedeki yeni özelliklerin ve güncellemelerin neden uzun sürdüğüyle ilgili açıklamalar yaptı.

Dubai’deki Cardano Zirvesi’nde konuşan Gregaard, “Cardano sıkıcıdır. Sıkıcıyız çünkü hakem incelemesinden geçmiş, akademik makalelere göre hareket ediyor ve bunu dünya geneline yayıyoruz.” dedi.

Gregaard, blockchain sektöründeki bazı yeni projelerin Cardano’nun “uygulamaya koymak için yıllar harcadığı” araştırmaları çoktan kullanmaya başladığını ve bundan “gurur duyduğunu” söyledi:

“Eğer bizim araştırdığımız ve icat ettiğimiz temel ilkelerden bazılarını benimserlerse bu dünya ve genel olarak insanlık için iyi bir gelişme olur çünkü bu sayede dünya genelinde hem daha dayanıklı hem de daha uyumlu blockchainler kuruluyor.”

Greegard, sektördeki en eski projelerden olduklarını ve “çok büyük” olduklarını söyleyip, “Sıkıcı olmak bazen iyidir.” dedi.

Cardano’nun yakın zamanda Layer-2 için uygulamaya koyduğu ölçeklenebilirlik çözümü Hydra ve çok-imzalı Mithril protokolü, ağdaki hareketliliğin artmasını sağladı. Cardano ekosistemi, ağı bir oylama ve hazine sistemiyle tanıştıracak olan ve Cardano yol haritasının son parçası olan Voltaire dönemine hazırlanmaya devam ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!