Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Bitcoin İçin Uyardı: Fiyat Bu Bölgeye Kadar Düşüş Yaşayabilir!

Haftalardır 52 bin dolar bandının üzerinde kalıcılık sağlamaya çalışan Bitcoin’de (BTC) derin bir düzeltme gelebilir.

Bitcoin Ekim 2023’den bu yana devam eden yükseliş ivmesiyle birlikte 52 bin doların kapısına dayanmayı başardı. Fakat 52 bin doları henüz güçlü bir şekilde kıramaması veya üzerinde kapanış yapamaması olası bir düzeltme beklentisini tekrardan gündeme getirdi.

FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich CoinDesk Global’e yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in güncel fiyat bandından ani bir yukarı yönlü sıçrama yapamaması durumunda 47 bin dolara kadar geri çekilme yaşayabileceğini belirtti:

Bitcoin fiyatı son sekiz gündeki konsolidasyon aralığının dibine yakın olan 51 bin doların altına düştü. Buradan bir sıçrama olmazsa, potansiyel olarak 47-49 bin dolara kadar daha derin bir düzeltmenin başladığını görebiliriz.

Özellikle birçok altcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı, vadeli işlemler özelindeki fonlama oranlarının şiştiği ve Bitcoin yatırımcılarının %90’ından fazlasını kara geçtiği bu günlerde “düzeltme” ihtimali çok sık konuşulan başlıklar arasında yer almaya başladı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,7 değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 51.360 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!