Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Bitcoin Yükselişi İçin En Az 2 Yıl Dedi: Önümüzdeki 6 Ay Belirsiz!

Deneyimli analist Lyn Alden, Bitcoin (BTC) hakkında yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine topladı.

Lyn Alden kısa süre önce paylaştığı blog gönderisinde, Bitcoin ve altın özelinde açıklamalarda bulundu. Başta ABD olmak üzere global piyasalarda istikrarsız ve çarpık bir ekonomik sistemin sürdürüldüğünü vurgulayan analist, bu finansal ortamın Bitcoin ve altını öne çıkaracağını belirtti.

Analist, 6 ay gibi kısa vadeli bir periyotta Bitcoin’in nereye gideceği hakkında çekimser bir tutum sergilerken 2 yıl gibi daha orta-uzun vadeli bir süreçte yükselişin kaçınılmaz olduğunu ima etti:

Yaklaşan mali sorunlar göz önüne alındığında, altın ve Bitcoin hakkında uzun vadeli olumlu bir bakış açısına sahibim. Önümüzdeki altı ay için Bitcoin fiyatı hakkında kesin bir fikrim yok, ancak 2 yıl ve sonrası süreçte yükseliş yaşanacağına inanıyorum.

Analist, Bitcoin’in küresel bir finansal çöküşten sağ çıkabilmesi için merkeziyetsiz platformlardan oluşan bir dizi küresel dayanakla hareket etmesi gerektiğini öne sürdü.

Alden, direkt olarak kripto para borsalardan Bitcoin aldığını fakat bununla birlikte portföyünde MicroStrategy (MSTR) ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesi de bulundurduğunu ifade etti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 30.520 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!