Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Bitcoin’de Alım Yapma Fırsatı Kaçtı Dedi: Bundan Sonra Hep Yükselecek!

Popüler kripto para analisti Ali Martinez, Bitcoin’in (BTC) eğer S&P 500’ün yolunu takip ederse devasa bir yükseliş yaşayabileceğini söyledi.

Ali Martinez 28 Şubat tarihli sosyal medya gönderisinde, Bitcoin için dikkat çeken bir yükseliş senaryosu yazdı. Bitcoin grafiğiyle ABD merkezli S&P 500 borsa endeksinin grafiğini karşılaştıran analist, Bitcoin’in aynı yoldan gitmesi durumunda önünde ciddi bir yükseliş alanının olduğunu belirtti.

S&P 500’de bu yıl zirve noktasını zorlamış ve ardından o bölgeyi kırarak yükselişine ayrı bir ivme kazandırmıştı. Halihazırda 63 bin dolar bandında seyreden Bitcoin’de 69 bin dolarlık tepe noktasını kırmaya çalışıyor. Analiste göre bu kırılım S&P 500’de olduğu gibi gerçekleşirse tepe noktasının ardından daha ciddi yükselişler gelebilir:

Bitcoin fiyat hareketinin SPX fiyat hareketini yansıttığını hayal edin: Bitcoin 32.000 dolardan 25.000 dolara gerilediğinde düşük fiyattan alım yapmak için tek şansımız oydu. Durdurulamaz bir yükselişin eşiğinde olabilir miyiz? Bitcoin bu seviyeden sonra “sadece yukarı” mı gidecek?

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!