Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Bitcoin’de Kritik Direnci Açıkladı: Satışlar Fiyatta Sakinlik Getirebilir!

Kripto para piyasasında düşüşler devam ederken analistlerinden açıklama geldi.

Bu haftaya kötü başlayan kripto para piyasası 2 Nisan Salı gününe de düşüşlerle uyandı. Konu hakkında CoinDesk Global’e açıklamada bulunan Bitfinex analistleri, uzun vadeli yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen satışlara odaklandı.

Bu yatırımcıların özellikle geçtiğimiz hafta itibariyle satışa başladığını belirten analistler, yine de Bitcoin’in önceki tepe noktalarında görüldüğü kadar hacimli satışlar gelmediğine dikkat çekti. Bu doğrultuda bakıldığında Bitcoin özelindeki düşüşlerin yavaşlayacağı ve konsolidasyon sürecine girileceği öngörüldü:

Özellikle uzun vadeli yatırımcılar (LTH) arasında daha önce hareketsiz olan arz satıldığından (her ne kadar önceki boğa piyasası zirvelerinden nispeten daha küçük bir ölçekte olsa da), Bitcoin’in muhtemelen bir aralıkta konsolidasyona devam edeceğine inanıyoruz.

Konuya farklı bir perspektif katan FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich ise genel olarak makroekonomik piyasaların risk ürünlerine karşı dikkatli davrandığı bir sürece girdiğimizi ve bu durumun kripto para piyasasını da etkilediğini ifade etti:

Bitcoin’in bu hafta 71 bin doların üzerinde konsolidasyona yönelik dördüncü girişimi başarısız oldu. Bununla birlikte NASDAQ özelinde satışlar görüldü ve yatırımcılar riskli varlıklara karşı çekingen tavrını ortaya koydu. Bitcoin bu nedenle güçlü bir direnç buldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!