Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Tarihsel Bitcoin Yükselişini Yorumladı: Para Altcoinlere Akacak!

Analist John Glover, Bitcoin’de (BTC) yaşanan yükselişin ardından paranın altcoinlere akacağını ifade etti. 

Kripto kredi platformu Ledn’in baş yatırım sorumlusu ve analist John Glover yayınladığı bir e-postada, tarihsel olarak Bitcoin fiyatı yükseldiğinde içeri giren paranın altcoinlere akmaya başladığını söyledi.

John Glover ayrıca bir ya da daha fazla spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesinin kripto para piyasasında yaşanacak bir sonraki boğanın nedeni olabileceğini ifade etti.

Bitcoin harici bütün kripto paraların ortalama değerini gösteren Total2, yılın başından bu yana %28,9’luk yükseliş performansı sergilerken Bitcoin %104’lük yükseliş performansı sergiledi.

Bitcoin dominansı, %54 seviyelerine yaklaşmışken yılın başından bu yana piyasaya giren paranın hiç de küçük olmadığı ortaya çıkıyor. Birçok kripto para Bitcoin’den daha çok yükseliş yaşasa dahi durum hepsi için aynı olmadı.

Total2’nin yalnızca %29’a yakın artmış olması birçok kripto paranın gerçekten performans sergilemediğini açık bir şekilde gösteriyor. Piyasaya giren paranın altcoinlere akması durumunda nispeten küçük market değerine sahip kripto paraların inanılmaz derecede büyük yükselişler yaşayabileceği düşünülüyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, yazım esnasında 33.950 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!