Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler 2024 Yılından Umutlu: Bitcoin’de Tüm Zamanların Zirvesi Gelecek!

Kripto para borsası Bitfinex’in analistleri, Bitcoin’in (BTC) 2024 yılı içerisinde tüm zamanların zirvesine (ATH) ulaşabileceğini öngördü.

Bitfinex analistleri 6 Aralık tarihinde paylaştıkları raporda, Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminlerini açıkladı. Analistler gelecek yıl için 60 bin dolar ile 75 bin dolar arasında bir fiyat tahmininde bulunurken 2 önemli faktöre odaklandı.

Devam eden spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvuru sürecinin ve 2024 yılının nisan ayında gerçekleşecek Bitcoin yarılanmasının (havling) gelecek yıl için katalizör işlevi göreceğini dile getiren analistler, yükseliş rüzgarının durmayacağını belirtti:

Bazı piyasa katılımcıları 100.000 doları hedeflerken, bazıları da daha fazlasını umuyor olsa da Bitcoin fiyatının önümüzdeki yılın sonuna kadar 60.000 dolar ile 75.000 dolar arasına ulaşacağına inanıyoruz.

Bloomberg’in deneyimli ETF analistlerine göre spot Bitcoin ETF onayları %90 ihtimalle Ocak 2024’de toplu bir şekilde gerçekleşecek.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1,6 düşüş yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 43.324 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!