Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler Umutlu: Bitcoin’in Yükselişi, Ekim Ayında da Devam Edebilir

Analistlere göre kripto para piyasası, bu ay içerisinde yeniden canlanabilir.

Kripto para borsası Bitfinex’in analistleri tarafından hazırlanan rapora göre piyasanın geçen ayki performansı, ekim ayının gidişatını da etkileyebilir.

TradingView verilerine göre piyasanın geçen ayın başında 1,02 milyar dolar olan toplam değeri, ayın sonunda 1,09 milyar dolara çıktı. Bitfinex analistleri, piyasanın eylül ayını artıda kapatmış olmasının “nadir bir durum” olduğuna dikkat çekiyor ve bunun önemini vurguluyor.

Piyasanın lideri Bitcoin’in eylül aylarını kötü geçirmek gibi bir huyu var. BTC fiyatı, geride bırakılan son 13 eylül ayının 9 tanesinde düşüş gösterdi. Geçen aysa fiyat, ay başından sonuna kadar 25.400 dolardan yaklaşık 28.000 dolara yükseldi.

Bitfinex Alpha raporuna göre vadeli işlem piyasalarındaki veriler, önümüzdeki haftalarda bir yükseliş olabileceğine işaret ediyor:

Tarih boyunca eylül ayları ne zaman pozitif geçse onu bullish bir ekim ayı takip ediyor. Hem vadeli işlem piyasasındaki veriler hem (piyasadaki) volatilite, uzun zaman aralıklarında volatilitenin artacağına ve yukarı yönlü bir hareket olacağına işaret ediyor.

Analistlere göre opsiyon piyasasında da bu yükselen volatiltenin izleri görülüyor. Raporda, “Örtük volatilite, tarihsel volatiliteyi geçtiği zaman Bitcoin fiyatında potansiyel dalgalanmalar olabileceği ortaya çıkıyor ve bu, genelde yatırımcıların yakın gelecekte daha fazla volatilite öngördüğünün sinyalidir.” ifadesi kullanıldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!