Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistlere Göre Bitcoin’de Artan Satış Baskısı Düzeltmeye Yol Açabilir

Bitcoin fiyatı, hafta ortasındaki düşüşün ardından yeniden yükselişe geçse de analistler bir düzeltme riskine karşı uyarıyor.

Bitcoin, çarşamba günü 41.000 doların altına düştü ve piyasada 500 milyon dolarlık likidasyon görüldü. Ancak fiyat, Federal Rezerv’in yayımladığı tutanaklarda faiz indirimi sinyalinin verilmesi ve spot Bitcoin ETF’leriyle ilgili yaşanan olumlu gelişmeler ile birlikte yeniden 44.000 doların üstüne çıktı.

Blockchain analiz şirketi CryptoQuant analistleri ise dün yayımladıkları raporda olası bir düzeltme riskine karşı uyarıda bulundu. Kısa vadeli yatırımcıların kâr marjının hala yüksek seviyelerde olduğunu belirten analistler, “Tarihsel olarak bu, traderların kâr almasıyla birlikte fiyat düzeltmelerine öncülük etmiştir.” dedi.

Analistler, piyasa yapıcı alım/satım oranının 1’in altında olmasını da bearish olarak yorumladı.

Geçen hafta boyunca blockchain düzeyinde 27.000’den fazla Bitcoin’in harekete geçmesi, borsalardaki likit arzın artmasına yol açtığı için satış baskısı oluşturuyor. CryptoQuant raporunda, “Borsa rezervlerindeki bu yükseliş trendi, genelde satış baskısının arttığı anlamına gelir.” dendi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!