Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analiz Şirketine Göre Bitcoin’de Halving Sonrası Para Ethereum’a Akabilir!

Bitcoin fiyatı yaklaşan yarılanmayla birlikte daha fazla volatilite yaşarken gözler tekrardan Ethereum’a (ETH) çevrildi.

On-chain analiz platformu Kaiko, Bitcoin yarılanmasına ve ardından yaşanabileceklere odaklandı. Nisan ayının ortalarında gerçekleşmesi beklenen yarılanmanın Bitcoin özelinde şimdilik pozitif etki yarattığını belirten analiz firması, yarılanma sonrası satış dalgası görülebieleceğini ve akışın Ethereum’a dönebileceğini kaydetti.

Ethereum’un 2023 yılından bu yana Bitcoin karşısında istenilen performansı sergileyemediğini belirten analistler, bu durumun yarılanma sonrası değişebileceğini vurguladı.

Özellikle yarılanma sonrası gerçekleşebilecek bir haberi sat durumunun piyasa üzerinde negatif etki yaratabileceği fakat boğa trendinin devam etmesi durumunda Ethereum ve altcoinlerin yatırımcılar için daha cazip hale gelebileceği öne çıkarıldı.

Bitcoin ve Ethereum arasındaki tarihsel volatiliteye odaklanan analistler, bu verinin de son zamanlar yükseliş gösterdiğini ve muhtemelen yarılanma sonrası süreçte daha fazla hareketlilik yaşanabileceğini ifade etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!