Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Araştırmacıya Göre Borsalardaki 2 Milyon Bitcoin’in Yarısını BlackRock Alacak!

Kripto araştırma firması CryptoSlate ekibinden James Van Straten, BlackRock’ın  spot Bitcoin ETF’i onaylanması durumunda 1 milyon Bitcoin (BTC) alacağını belirtti.

James Van Straten 15 Aralık tarihli sosyal medya paylaşımıyla dikkat çekti. Söz konusu paylaşımında BlackRock’ın spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun onaylanması durumunda, 1 milyon Bitcoin alacağını vurguladı.

Ek olarak diğer 12 spot Bitcoin ETF başvurusuna da atıfta bulunan Straten, bu durumun bir arz kıtlığı yaratabileceğini ima etti. Araştırmacı halihazırda borsalarda sadece 2 milyon civarında Bitcoin kaldığını söyledi.

Deneyimli Bloomberg analistlerine göre spot Bitcoin ETF başvuruları %90 ihtimalle ocak ayında toplu bir şekilde onaylanacak. Straten bu durumun Bitcoin üzerinde ciddi bir alım baskısı yaratacağını düşünüyor.

İçeriğinin devamında Bitcoin’in bu döngüyle birlikte bir ESG varlığına dönüşeceğini belirten araştırmacı şu ifadeleriyle dikkat çekti:

Bitcoin bu döngüyle “ESG varlığı” olarak kabul edilecektir. Financial Times’ın daha önce de bildirdiği. Daha sonra devletlerin yenilenebilir enerji yoluyla madencilik yapmasını ve ayrıca hazine varlığı olarak Bitcoin satın almasını sağlayabiliriz.

ESG, bir şirketin çevresel, sosyal ve yönetişim uygulamalarının, bunların etkilerinin ve bu değerlendirmelere göre ilerlemesinin incelenmesini ifade etmektedir. Yatırımcıların sosyal sorumluluk sahibi şirketleri ararken dikkate aldığı bir dizi kriteri içermektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!