verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Asya’nın Önde Gelen Ülkesinden Kripto Konusunda Bankalara Yardım

Singapur Merkez Bankası (MAS) ve Singapur polisi, potansiyel kripto para müşterileri ve işletmelerine rehberlik sağlamaları için ülkedeki bankalara yardım ediyor.

Bloomberg’ün 6 Nisan tarihinde konuya aşina kaynakların ifadelerine dayandırdığı haberine göre MAS ve Singapur polisi, kripto para müşterilerine hizmet verirken tek tip standartlar çıkarabilmesi için ülkedeki bankalara bir süredir yardımcı oluyor.

Bu kapsamda MAS ve kolluk kuvvetlerinin kripto para şirketleri için her türlü hesap açma işleminde hassas ayar yapılmasına yardımcı olduğunu dile getiren kaynaklar, projenin yaklaşık 6 aydır devam ettiğini söyledi. Ayrıca önümüzdeki 2 ay içerisinde konuya dair uygulamaların yer aldığı kapsamlı bir sektör raporu yayınlanacağı da kaynakların açıklamaları arasında yer aldı.

Kripto para sektöründeki ödeme, ticaret ve transfer alanında faaliyet gösteren firmaların çeşitli alanlardaki kredilerinin de ele alınacağının altı çizildi. Kaynaklar, bu yönergeler aracılığıyla bankaların risk iştahlarına göre müşterileri değerlendireceğini dile getirdi.

Yetkililer, Singapur mevzuatlarına göre bankaların kripto para şirketlerine hizmet vermelerinin serbest olduğunun altını çizerken kuruluşların üstlendikleri riski analiz etmesinin önemli olduğunu belirtti.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!