Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avalanche Ethereum Rakibi Altcoinlere Liderlik Ediyor: Yükseliş Rallisinde Başı Çekti!

Altcoin piyasası pozitif yönlü ivmesini korurken Avalanche (AVAX), Ethereum (ETH) alternatifi Katman 1 (L-1) projeleri arasında başı çekmeye devam ediyor.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası haftalardır pozitif seyrine devam ediyor. Birçok altcoin’de kayda değer yükselişler görülürken özellikle Ethereum alternatifi L-1 blonzincirleri arasında yükselişlere öncülük eden isim AVAX oldu.

Singapur Merkez Bankası (MAS) tarafından piyasaya sürülen tokenizasyon girişimi Project Guardian kapsamında JPMorgan’ın Avalanche ağını kullandığını açıklamasının ve yine bu kapsamda Citi ile yapılan ortaklığın AVAX yükselişinde tetikleyici faktörleri arasında yer aldığı düşünülüyor.

CoinGecko verilerine göre Ethereum son 1 ayda %25 yükselirken rakip L-1 projelerinden Solana (SOL) son 1 ayda %105, Near Protocol (NEAR) %103 ve AVAX %127 artış gösterdi.

L-1 projeleri arasında yer alan Sei (SEI) blokzincirini destekleyen Sei Labs’ın kurucu ortağı Jeff Feng konu hakkında yaptığı açıklamasında Ethereum’a alternatif L-1 projelerine kurumsal ilginin arttığını dile getirdi:

Avalanche’ın JP Morgan ve Citi gibi ağır sıklet kurumlarla yaptığı iş birlikleri, Ethereum’a alternatif Katman 1 projelerine yönelik artan kurumsal eğilimin bir göstergesidir.

On-chain analiz platformu Nansen’in analisti Martin Lee ise AVAX’ın olumlu fiyat hareketini istisnai olmadığını ve altcoinler genelindeki  bir yükseliş dalgasının parçası olduğunu söyledi.

Öte yandan CryptoQuant’tan alınan veriler göreceli güç endeksi (RSI) verisinin aşırı satın alıma işaret ettiğini ve trendin tersine dönme olasılığını artırdığını gösteriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!