Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avalanche’ın Popüler Projesinde Olumlu Gelişme: Hacker Fonları İade Etti!

SocialFi platformu Stars Arena hack saldırısında kaybettiği Avalanche (AVAX) miktarının büyük çoğunluğunu kurtardı.

Geçtiğimiz hafta siber saldırıya uğrayan ve yaklaşık 2,9 milyon dolar değerinde 266.103 AVAX kaybeden Stars Arena‘dan sevindiren haber geldi. Platform tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, çalınan 266.103 AVAX’ın 239.493 tanesinin kurtarıldığına yer verildi.

Saldırganla iletişime geçilerek ortak bir yol bulunduğunu ifade eden ekip, sağlanan anlaşma karşılığında çalınan fonların %10’undan biraz fazlasını ödül olarak verildiğini vurguladı. Ödül kapsamına çalınan varlığın %10’unu ifade eden 26.610 AVAX ve hack sırasında köprüler (brdiges) üzerinde kaybedilen 1.000 AVAX dahil edilerek yaklaşık 250 bin dolara denk gelen 27.610 AVAX siber saldırgana verildi.

Piyasa sürüldüğü ilk günlerde büyük bir ilgi ve fon akışı gören Stars Arena saldırının ardından akıllı sözleşmesindeki toplam kilitli varlık (TVL) değerinde büyük bir kayıp yaşamıştı. Ardından Avalanche’ın kurucu Emin Gün Sirer, sosyal medya paylaşımlarıyla projenin arkasında durarak bu yaşananların telafi edilebileceğini dile getirmişti.

Her ne kadar çalınan fonların yaklaşık %90’ı geri alınmış olsa da projenin yatırımcıların gözündeki prestiji henüz toparlanmış değil. On-chain veri platformu DeFiLIma’ya göre Stars Arena’nın TVL oranı halen daha sıfıra yakın seviyelerde geziniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!