verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ayı Piyasasına Rağmen Kripto Paralara Olan Güven Güçlü Kalmaya Devam Ediyor -Anket

Bağımsız bir araştırma firmasının anketi, kripto para sektöründe devam eden düşüş hareketinin, yatırımcıların sektöre olan güveni üzerinde ciddi bir etkisi olmadığına işaret ediyor.

Lüksemburglu kripto para borsası Bitstamp’ın yayınladığı Crypto Pulse İkinci Çeyrek raporunda, bağımsız bir araştırma şirketine yaptırdığı yatırımcı tutumu anketlerinin sonuçlarını paylaştı. 23 ülkeden 28.000’in üzerinde bireysel ve kurumsal yatırımcının katıldığı anket, kripto para piyasalarındaki düşüşün yatırımcıların sektöre olan güvenini neredeyse hiç sarsmadığını gösteriyor.

Ankette, birinci çeyreğe göre genel bağlamda kripto sektörüne güvenen bireysel yatırımcıların oranı bu yılın ilk çeyreğine göre %2 azalarak %67’den %65’e düştü. Kurumsal yatırımcılar arasında da benzer bir tablo ile güven ikinci çeyrekte %67’ye inerek %3’lük bir düşüş kaydetti.

ABD, bölgeler arasında kripto paralara güvendeki en yüksek artışı kaydeden ülke oldu. İlk çeyrekte katılımcıların %61’i kripto paralara güvenirken 2. çeyrekte oran %73’e çıktı. Buna karşın Kanada ikinci çeyrekte güven anketinde %50’nin altına düşen tek ülke oldu.

Brezilya, Şili ve Meksika gibi finansal sıkıntılar yaşayan ülkelerde kripto para birimlerine güven yüksek kalmaya devam etti. Anket sonuçlarında üç ülkenin katılımcılarının kripto sektörüne güven oranları sırasıyla, Brezilya %77, Şili %70 ve Meksika %69 oldu.

Kısa ve orta vadeli alım satım işlemleri yapan yatırımcıların yüzdesi, ilk çeyreğe göre %4 artarak %60’a çıktı. Öte yandan kurumsal yatırımcılar, sektörde kendilerine daha fazla güvenmeye başladı. Kurumsal yatırımcıların kendilerine güven oranları %12 artarak ikinci çeyrekte %61 olarak kaydedildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!