Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balinalar 90 Yeni Cüzdan ile Demirbaş Altcoin’e Daldı: 86 Milyon Dolar Yatırdılar

Kripto para balinaları, en büyük altcoin projelerinden biri olan Chainlink’e (LINK) yatırım yapıyor.

Blockchain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan bilgilere göre balinalara veya kurumsal şirketlere ait olduğu düşünülen hesaplar, LINK biriktirmeye başladı.

80 milyon dolardan fazla aldılar

Lookonchain verilerine göre yeni açılmış 90 farklı cüzdan, son dönemlerde Binance’den Chainlink (LINK) almaya başladı.

Kime ait olduğu bilinmeyen bu adresler, Binance’den yaklaşık 6,72 milyon LINK satın aldı. İşlemlerin yapıldığı sırada bunlar, toplamda yaklaşık 86,7 milyon dolar ediyordu.

Balina desteğinin etkisi

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasası genelinde düşüş yaşandı. CoinGecko verilerine göre piyasanın toplam değeri, son 24 saat içerisinde yüzde 3’ten fazla azaldı ve 2,1 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin, Ethereum, Solana gibi önde gelen kripto paralar, bu süreç içerisinde yüzde 4,7’ye varan oranlarda değer kaybetti.

Bu sırada Chainlink ise balinaların desteği sayesinde en az etkilenen projelerden biri oldu. LINK, günlük bazda yüzde 1 gibi küçük çaplı bir düşüş yaşadı.

Chainlink, gerçek dünyadaki verilerin blockchain ağlarına taşınmasını sağlayan merkeziyetsiz bir oracle platformudur. Bir ERC-677 token’ı olan LINK, 7,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasanın en büyük 20 kripto parasından biridir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!