Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balinaların İlgisi Yeniden Bu Altcoin’in Üzerinde: Daha Önce Ciddi Yükseliş Getirmişti!

Litecoin (LTC) balina aktiviteleri son zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken tarihsel veriler olası bir yükselişi işaret ediyor.

On-chain analiz platformu Santiment tarafından paylaşılan verilere göre Litecoin üzerindeki balina aktiviteleri son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 1 milyon dolar ve daha yüksek hacimli işlemleri ortaya koyan bu veriler 2022 yılındaki yükseliş öncesi yoğun hacimli dönemlerle benzerlik gösteriyor.

Geçtiğimiz sene iki farklı zaman diliminde benzer yoğunlukta hacim artışı olmuş ve ardından haftalar içerisinde Litecoin fiyatı %33 den fazla yükseliş yaşamıştı.

Benzer balina aktivitelerden ilki, 2022 yılının Kasım ayında gerçekleşti. O dönem 60 dolar bandından seyreden fiyat %37 yükselerek 80 dolar seviyelerine kadar ulaştı. İkincisi ise yılın son ayında yaşandı ve 25 Aralık tarihinde 65 dolar bandında konumlanan fiyat, 15 Ocak tarihine kadar %33’lük yükseliş performansı sergileyerek 90 dolar seviyesini gördü.

Eğer son günlerde yaşanan balina aktiviteleri geçmiş iki seferle tutarlılık gösterirse haberin kaleme alındığı esnada 87 dolardan işlem gören Litecoin’in önümüzdeki haftalarda %30 civarında bir artışla 110-120 dolar bandına çıkması beklenebilir.

Litecoin’de aynı Bitcoin (BTC) gibi her 4 yılda bir yarılanma yaşıyor. Döngüsel olarak bakıldığında 2015 ve 2019 yıllarındaki yarılanma periyotlarında kayda değer yükseliş performansı sergileyen Litecoin, ağustos ayında yeni bir yarılanmaya hazırlanıyor. Bu yarılanmanın Litecoin fiyatını tekrardan 150-200 dolar bandına taşıyabileceğini iddia eden analistler, balina hareketlerindeki yoğun ilginin söz konusu verilerle bağlantılı olabileceğine inanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!