Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Altcoin Listelemelerinde Sıkılaştırmaya Gitmiş: İşte Şartlar!

Kripto para borsası Binance, altcoin listeleme prosedürlerinde sıkılaştırmaya gitti.

Binance, yatırımcı korumasını artırmak için kripto para listeleme sürecini sıkılaştırdı. Bloomberg tarafından sunulan habere göre yapılan değişikler kapsamında Binance, listelenecek altcoin projelerinde 1 yıllık bloke süreci, daha fazla güvenlik depozitosu talep edilmesi ve piyasa yapıcılara ayrılan coin miktarının azaltılması gibi faktörleri gözetmeye başladı.

Söz konusu kurallar geçtiğimiz yılın sonlarında devreye girerken o noktadan sonra listelenen her projeye uygulandığı düşünülüyor.

Açıklanan detaylara göre Binance, listeleyeceği altcoin projelerine en az bir yıllık bloke uygulama yolunu seçti. Bu süre boyunca, belirli bir miktarda altcoin “akıllı sözleşme” adı verilen bir yazılımda kitlenecek ve transfer edilemeyecek şekilde temin edilmeye başlandı.

Bu sayede, yatırımcıların ani satışlar ve fiyat dalgalanmalarından kaynaklanan kayıplarının önüne geçilmesi hedeflendi.

Binance, bazı kripto projelerinden güvenlik depozitosu yatırmalarını da talep ediyor. Bu sayede projenin şartları karşılamaması durumunda Binance, yatırımcıları korumak için teminata sahip olacak.

Atılan bu adımla birlikte hem yatırımcı güvenliği sağlanırken hem de Binance’in regülasyonlara daha uyumlu hale gelmesi amaçlanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!