Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’su Açıkladı: Borsa Resmen Denetlenmeye Başladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, denetim firmaları tarafından resmen incelenmeye başladı.

Binance Holdings Ltd. CEO’su Richard Teng, 2024 yılının kripto endüstrisi için dönüm noktası olduğunu belirtti. Bunu düzenleyici netliğin artması, daha fazla ana akım benimseme ve Bitcoin’e bağlı borsa yatırım fonlarının lansmanına bağladı.

Binance kullanıcı sayısında büyük artış

Binance, kripto fiyatlarının toparlanmasıyla müşteri varlıklarını 42 milyar dolar artırdı. Şirketin kayıtlı kullanıcı sayısı 200 milyona ulaştı.

Şirket sözcüsü, aylık aktif kullanıcıların Şubat’tan Mayıs’a kadar %12.5 arttığını ekledi. Teng, “Momentum çok güçlü ve bu bizim için çok teşvik edici bir işaret” dedi. Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıların platforma ilgi gösterdiğini belirtti.

DefiLlama verilerine göre Binance borsasında toplamda 114,6 milyar dolar değerinde varlık tutuluyor.

Resmen denetlenmeye başladı

Teng, ABD’deki 4 milyar dolardan fazla değerdeki uzlaşmanın ardından Binance CEO’su olarak Changpeng Zhao’nun yerini aldı. Bloomberg verilerine göre Zhao, 41,9 milyar dolarlık servetiyle Binance’nin hala en büyük hissedarı konumunda.

Teng’in açıklamasına göre Binance’yi denetlemesi için atanan Sullivan & Cromwell ve Forensic Risk Alliance, çalışmalarına resmen başladı. Binance CEO’su, şirketin merkezinin nerede olacağına henüz karar vermediklerini ancak birkaç ülkeyi değerlendirdiklerini ekledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!