verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Ceo’sundan Biden Yönetiminin Kripto Yaklaşımına Övgü

Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Biden yönetiminin dijital varlıkların regülasyonuna dair çalışmalarını takdir etti.

Changpeng Zhao 17 Eylül tarihinde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Biden yönetiminin dijital varlıkların regülasyonu konusunda doğru yolda ilerlediğini görmekten mutlu olduğunu belirtti. Ayrıca CEO, Binance’in piyasa ile uyumlu regülasyonları her zaman desteklediğini ve devletlerle uyum içerisinde çalışmaya önem verdiğini ifade etti.

Zhao, Biden hükümetinin regülasyon çalışmalarına yaklaşımının regülasyon alanında ihtiyaç duyulan tutarlılığı ve netliği kazandıracağına inandığını açıkladı. Changpeng, doğru düzenlemelerin tüketiciyi korurken teknolojinin gelişimini engellememesi ve kriptonun anlamını yok etmemesi gerektiğini belirtti. AB’nin gelecekte yasalaşacak MiCA adlı bölgesel düzenlemelerine de uyum sağlamak için çalıştıklarını belirten CEO, tüm regülatörleri küresel olarak tutarlı regülasyonlar çıkarmaya davet etti.

Paylaşımda, Binance uyumluluk ekibinin %500 büyüdüğünden ve şirketin devletlerle uyum içerisinde çalışmak için gereken özeni gösterdiğinden bahsedildi. Ayrıca küresel kripto ekosisteminin sürdürülebilir büyümesini sağlamak, uluslararası finansal suç ve terörle mücadele kapsamında devlet kurumlarına yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacakları ifadelerine de yer verildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!