Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Kurucusu CZ İlk Bitcoin ve Kripto Macerasını Anlatarak Tavsiye Verdi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao (CZ), 10 yıl önce yaptığı Bitcoin (BTC) yatırımı hakkında konuştu.

Binance’in kurucusu olarak tanınan ve geçtiğimiz haftalarda ABD ile yaptığı uzlaşı doğrultusunda borsanın CEO’luk görevinden ayrılan CZ, başarısının sırrını açıkladı.

Bundan 10 yıl önce çalıştığı işten ayrılıp ardından evini satarak Bitcoin aldığını 3 Aralık tarihli sosyal medya gönderisinde dile getiren deneyimli isim, başarının anahtarının “risk yönetimi” olduğunu söyledi.

Herkesin risk profilinin farklı olduğunu belirten CZ, kripto para sektöründe kolayca iş bulabileceğini başından beri bildiğini vurguladı. CZ, kendi işinden ayrılıp her şeyini Bitcoin’e yatırdıktan 2 hafta sonra kripto para sektöründe iş bulduğunu şu ifadelerle aktardı:

10 yıl önce bugün işimden ayrıldım, evimi sattım ve Bitcoin aldım. Hayır, senin de aynısını yapman gerektiğini söylemiyorum. Pek çok kişi, nasıl bu kadar risk alabildin diye sordu. Ben, kolaylıkla iş bulabileceğimi biliyordum… Herkesin risk profili farklıdır. Risk yönetimini öğrenin. 2 hafta sonra kriptoda bir iş buldum. Biraz daha az maaş aldım ama ofise gitmem gerekmedi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %5,5 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 41.615 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!