Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance, Yanlışlıkla Alım Yapan Bu Kullanıcıların Zararını Giderecek

Kripto para borsası Binance, değerinin sabit olması gereken AEUR coin’i yanlışlıkla alan kullanıcıların zararını giderecek.

İsviçre merkezli Anchored Coins tarafından ihraç edilen ve euroya sabitlenen AEUR, Binance’te listelendikten sonra beklenmedik bir şekilde yükseldi.

AEUR-USDT paritesinin normalde 1,07 dolar olması beklenirken stablecoin’in değeri 3,25 dolara kadar çıktı.

AEUR fiyatındaki yükseliş, onun aslında bir stablecoin olduğunu fark etmeyen kullanıcılardan kaynaklanıyor olabilir. Binance tarafından yapılan açıklamada şu söylendi:

“Onun bir stablecoin olduğunu fark etmemiş olabilecek kullanıcılar dahil olmak üzere topluluk, AEUR’u çok iyi karşıladı ve AEUR için çok fazla talep oldu ki bu da fiyatta sapmaya yol açtı.”

Binance, fiyattaki “anormal volatiliteyi” gerekçe gösterek platformdaki AEUR/USDT, AEUR/BTC, AEUR/ETH ve AEUR/EUR çiftlerini geçici olarak askıya almıştı.

Borsa, stablecoin’i olması gerekenin daha üstü bir fiyattan alan kullanıcıların zararını giderme kararı aldı. Binance’te salı günü Türkiye saatiyle 20:41-21:31 aralığında AEUR satın alan ve hala satmamış olan kullanıcılar bunun için başvuruda bulunabilecek.

Sürecin üç gün içerisinde başlaması planlanıyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!